" Kniha citátov nebude nikdy kompletná..."
Ste tu: www.dovrecka.sk » o-projekte »
Utorok 28. september 2021 | Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela › blahoželaniapohľadnice

O projekte dovrecka

Projekt dovrecka.sk

Charakteristika

Projekt dovrecka je otvorený databázový projekt, ktorý si dáva za cieľ zbierať dáta (recepty, esemesky, citáty a pod.) a sprístupniť ich ako open source - bezplatne a pre každého.

DOVRECKA je založený na dobrovoľnosti a podpore nadšencov myšlienky slobodného softvéru. Ktokoľvek môže pridať zbierané dáta, ako aj dáta preberať. Podstatu tvorí voľná GNU GPL licencia, ktorá toto s istými podmienkami umožňuje.

Princípy

Jednoduché skladovanie dát (xml, mysql databáza); možnosť hodnotiť, komentovať a triediť dáta (rebríčky, zoznamy), ako aj nie prehnaná špecializácia dát (vedecké názvy rastlín, vesmírnych telies a pod). Dáta musia byť licencovateľné pod GPL; dáta nesmú byť náročné na dátový prenos (žiadne súbory nad 2mb*)

Prevádzka

Momentálne je projekt prevádzkovaný na serveroch NETMASTER.sk v Bratislave.

Team DOVRECKA

Team DOVRECKA tvorí skupina dobrovoľníkov a nadšencov pod vedením zakladateľa portálu dovrecka: Richarda Andraščíka a tiež všetci členovia a vôbec, každý, kto pomáha udržiavať popularitu tohto projektu, či už svojimi uploadmi, komentármi alebo akoukoľvek finančnou alebo vecnou podporou.

Vysvetlivky

OPEN SOURCE - Súhrné pomenovanie pre dáta, šírené pod jednou zo slobodných licencíí

Zadaj hľadaný výraz
DOVRECKA.SK je na Facebook-u